Poznaj skuteczne tabletki na porost włosów i rozwiąż problem przerzedzonej fryzury

By | February 8, 2022

Cienkie, pozbawione życia włosy, których stale jest coraz mniej to problem dla ogromnej ilości osób. Nie każdy został obdarzony naturalnie bujną fryzurą, choć warto pamiętać, że istnieje wiele sposobów na poprawienie wyglądu naszych włosów. Jednym z nich jest stosowanie specjalnych tabletek na porost włosów – jakie produkty sprawdzą się najlepiej?

Włosy – najważniejsze kwestie

Na początku warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat włosów. Przyjmuje się, że kosmyki u osoby dorosłej powinny miesięcznie wydłużać się o około 1-1,5 cm. Ponadto człowiek dziennie może stracić nawet 50-100 włosów i jest to zupełnie normalne, gdyż wiąże się to z naturalnym procesem wzrostu, rozwoju i obumierania włosa. Gdy zauważamy, że nasze włosy niemalże ciągle są tej samej długości, a z miesiąca na miesiąc mamy ich coraz mniej, wówczas warto sięgnąć po produkty, które będą odżywiać włosy i wspierać proces ich wzrostu.

Dlaczego włosy nie rosną i stale wypadają?

Problemy z fryzurą mogą wynikać z różnych czynników. Wygląd włosów może zależeć od pory roku, gdyż w sezonie jesienno-zimowym zazwyczaj wypada nam więcej kosmyków, a także mają one tendencje do wysuszania się oraz łamania. Niskie temperatury i ciągłe ocieranie włosami o czapkę lub szalik nie wpływa pozytywnie na zdrowie włosów. 

Nadmierne wypadanie włosów może wynikać również ze zmian hormonalnych, które są nieodłącznym elementem życia każdej kobiety. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bardzo często wiąże się z licznymi skutkami ubocznymi, do których należy właśnie wzmożone wypadanie włosów.

Źle dobrana pielęgnacja, w postaci niedostosowanych szamponów, masek i odżywek również znacząco oddziałuje na jakość kosmyków włosów. Wiele osób nie przekonuje się do naturalnych kosmetyków, które są zdecydowanie lepsze niż produkty bogate w chemiczne składniki. Codzienne narażanie włosów na oddziaływanie wysokich temperatur poprzez używanie prostownicy, suszarki, czy lokówki to kolejny sposób na zniszczenie swojej fryzury. Podobnie kształtuje się sytuacja, gdy zbyt często farbujemy włosy, zwłaszcza gdy używamy dużych ilości rozjaśniacza.

Ogromna część populacji zaniedbuje regularne badania, które niemalże zawsze wykazują, że mamy niedobory witamin. Zła, monotonna dieta, która składa się wyłącznie z wysoko przetworzonych produktów, nie dostarczy nam najważniejszych witamin i minerałów. Często powinniśmy stosować dodatkowe suplementy, jednak dopóki nie zobaczymy szczegółowych wyników badań, ciężko jest dobrać idealną suplementację. Wymienione wyżej niedobory negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, a tym samym oddziałują na zdrowie i wygląd naszych włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji tabletek na porost włosów, które bazują wyłącznie na naturalnych składnikach. Tabletki na porost włosów zazwyczaj bogate są w witaminy A, E, C oraz D3, a także biotynę, która stanowi główny składnik keratyny, która jest budulcem dla macierzy włosów. Produkty, które mają przyspieszyć wzrost włosów, bardzo często opierają swoje działanie na właściwościach różnych ziół, takich jak skrzyp, pokrzywa, czy też łopian. Ponadto wskazuje się, że chrom, selen, cyn, magnez, żelazo, miedź, a także jod to kolejne substancje, których zażywanie poprawia kondycję włosów.

Tabletki na porost włosów koniecznie powinny być naturalne, gdyż tego rodzaju produkty dają długotrwałe efekty oraz nie mają negatywnych skutków ubocznych. Produkty przyspieszające wzrost włosów muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Nic nam nie da nadmierne zażywanie suplementów na włosy, gdyż wewnętrzne odżywianie włosów to długi proces.

Tabletki na porost włosów działają na nasz organizm od wewnątrz, dzięki czemu bardzo szybko możemy zauważyć efekty. Warto jednak podkreślić, że tylko regularne stosowanie produktów na wzrost kosmyków będzie skuteczne. Warto łączyć przyjmowanie tabletek na porost włosów z wykonywaniem masaży skóry głowy, które pobudzają krążenie krwi, a to z kolei zwiększa wchłanialność drogocennych substancji zawartych w produktach leczniczych.